Outsourcing IT

Główny cel, jaki możemy zrealizować dzięki outsourcingowi usług IT to zmniejszenie kosztów związanych ze środowiskiem informatycznym, poprawiając jednoczenie jego efektywność i bezpieczeństwo.

Jest to delegowanie pewnych zakresów działań, odpowiedzialności poza struktury przedsiębiorcy pozwala zlecającym na pełne skupienie się na celach jakie ma do realizacji.

Opieka nad infrastrukturą teleinformatyczną, realizowana przez zewnętrzny podmiot, jest najlepszym przykładem jak może to wpłynąć na działalność organizacji przy zachowaniu optymalnego poziomu kosztów. Outsourcing IT najlepiej sprawdza się w małych i średnich organizacjach gdzie zapotrzebowanie na usługi informatyczne są ograniczone.

Główną zaletą delegowania usług informatycznych do zewnętrznego partnera jest dostęp do wiedzy specjalistów. Partnera, u którego głównym trzonem są usługi informatyczne, ma dużo większe doświadczenie i kompetencje w zakresie oferowanych usług. Stale rozwija swoją wiedzę, mając świadomość że jedynie dobrze wyszkolony technik wykona swoje działanie należycie.

Pamiętajmy, że rozwiązania informatyczne mają być efektywnymi narzędziami wspomagającymi biznes i zarządzanie, a nie źródłem dodatkowych problemów i zmartwień. Partner doradzi, dopasuje i wdroży właściwie rozwiązanie informatyczne, które pomoże rozwijać biznes firmy.

Outsourcing IT

Obniżenie kosztów jest możliwe dzięki:

  • braku konieczności ponoszenia nakładów na stworzenie miejsca pracy i wyposażenia informatyków w niezbędne narzędzia do wykonywania pracy (telefon, laptop, samochód),
  • zmniejszeniu obciążeń podatkowych oraz innych,
  • braku konieczności zatrudniania specjalistów z różnych dziedzin IT,
  • całkowitej eliminacja ryzyka związanego z urlopem i chorobą pracowników IT,
  • likwidacji wydatków na szkolenia z zakresu IT.